Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy psychiczne 65-letniej kobiety

Moja babcia ma problemy psychiczne ok. 65 lat, geneteczne, jej siostra ma historie leczenia psychiatrycznego. Zawsze miala tendecje do wymyslania historii i wierzyla w nie, teraz dreczy psychicznie mojego dziadka, zabiera mu wszystkie pieniadze i nie daje mu zadnego jedzenia i grozila, ze go otruje. Byla u lekarza ale prawdopodobnie nie powiedziala jakie ma objawy bo dostala lekkie tabletki uspakajajace o czym przypadkiem sie dowiedzialam. W jaki sposob powiedziec ze ma isc do psychiatry?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Dobry wieczór,
Jeżeli macie Panie bliską relację, najlepszym pomysłem jest szczera rozmowa z babcią. Proszę pokazać jej dobre strony skorzystania z pomocy specjalisty, uzasadnić swoją propozycję i zapewnić o szczerej trosce. Być może babcia będzie wymagała hospitalizacji bądź dobrania odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Jednak taką decyzję może podjąć wyłącznie lekarz w indywidualnym kontakcie.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

0

Jeżeli istnieje zagrożenie zdrowia lub życia chorego lub osób z jego otoczenia to można się starać o przymusowe leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy