Problemy z jedzeniem u 19-latki

Witam , jestem kobietą mam 19 lat . I niepokoi mnie mój stan . Stwierdziłam , że warto zapytać czy jest to normalne czy wymaga leczenia . Od jakiegoś czasu może powyżej roku mam problemy z jedzeniem . Jem mało , i dość nieregularnie , rodzice wciskają mi jedzenie wręcz na siłę . Mimo że jestem głodna i burczy mi w brzuchu jak pójdę do lodówki to nic nie ruszę . Mam w sobie swego rodzaju blokadę przed jedzeniem . Moja mama .Mówi że moje porcję obiadowe wyglądają jak dla dziecka. Mam 172cm i 57 k

Witam,
Pani BMI wynosi 19,2 czyli jest w normie mimo to Pani blokada przed jedzeniem wymaga konsultacji z psychodietetykiem lub psychologiem, nie jest ona normą.
Pozdrawiam

Witam,
tak jak napisała Pani Monika, warto udać się na konsultacje do psychologa lub psychodietetyka.

Pani zadaniem przed wizytą jest pierw zastanowić się, co wpływa na Pani niechęć do jedzenia. Czy jest to lęk przed przybraniem kilogramów? Czy może nic Pani nie smakuje i w lodówce nie znajduje Pani nic "ciekawego". Czy ma Pani opory przed jedzeniem w towarzystwie? Czy objada się Pani gdy nikogo nie ma w pobliżu? itd itd. Wszystkie te zagadnienia pomogą ustalić co zrobić, żeby przełamać ową blokadę.

Pozdrawiam!