Problemy z komunikacją i diagnoza w kierunku autyzmu

Moj synek ma problemy z komunikacja, jakie sa dobre cwiczenia na poprawe kontaktu wzrokowego i lepsza komunikacje? Wspomne rowniez ze maly jest w trakcie diagnozy w kierunku autyzmu.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Na logopedę nigdy nie jest zbyt późno

Im wcześniej rozpoczniemy leczenie u logopedy, tym krócej terapia będzie trwać. Dlatego też nie warto z tym zwlekać, kiedy tylko zauważymy problemy z mówieniem u naszego dziecka, powinniśmy udać się do specjalisty. O tym, jak pomóc dziecku w prawidłwym mówieniu opowiada aktorka i logopeda Anna Powierza.

Witam. Napisała Pani zbyt mało szczegółów, by móc coś konkretnego polecić. W jakim wieku jest dziecko, jakiego typu sa to problemy z komunikacją? Czy syn się w ogóle nie komunikuje w żaden spsoób, czy też nie komunikuje się werbalnie? Jakie jest rozumienie mowy u dziecka? Radziłabym udać się na konsultacje do neurologopedy mającego doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0

Dzień dobry!

Bardzo proszę podać wiek dziecka oraz jego aktualne trudności i objawy, które skłoniły Państwa do diagnozy w kierunku autyzmu.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Koniecznie trzeba będzie podjąć terapię zarówno logopedyczną jak i rozwojową. Specjaliści wypracują z dzieckiem to co jest w danym momencie możliwe do opanowania i dla Państwa również przygotują odpowiednie ćwiczenia.
W domu dużo mówić do dziecka, pokazywać rzeczy, obrazki w książkach, czytać i chwalić za najdrobniejsze efekty.
PozdrawiamAM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty