Problemy z koncentracją u 23-letniej osoby a odpowiednie działania

Cześć. Mam mały problem, który bardzo negatywnie rzutuje na całe moje życie. Mianowicie mam problem z koncentracją, ale to dramatyczny! Gdy chce się na czymś skoncentrować to odlatuję myślami i gubię wątek. Przez to mam siebie za gamonia (nieskoncentrowany, z tyłu z materiałem). Moje relacje społeczne też na tym cierpią, bo słuchając kogoś "wyłączam się". Przez to nie wiem po chwili co mi miała do przekazania. O spontaniczności już nie mówiąc, dla mnie to abstrakcja. Nie biorę narkotyków. Czy

Proponuję abyś udał się na konsultację psychologiczną np.do psychologa poznawczo-behawioralnego. Na takim spotkaniu psycholog powinien po pierwsze wyszukać źródło problemu, a po drugie nauczyć cię metod szybkiej koncentracji uwagi. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Może warto udać się do psychoterapeuty na konsultacje, żeby dowiedzieć się czy Pana problem z "wyłączaniem się" wymaga leczenia i czym to tak na prawdę jest.
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, w różnych NZOZ'ach, prywatnie.