Problemy z lunatykowaniem i mówieniem przez sen

Witam. Moja siostra ma 15 lat chodzi do gimnazjum. Ma problemy z lunatykowaniem i gadaniem przez noc.Ma wyjazd na obóz sportowy na 10 dni.Mama mnie nie chce jej puścić bo może gdzieś pojść w nocy.Co mam zrobić??Jak mam pomoz mojej siostrze Proszę o Pomoc !

Czy Siostra nigdy wcześniej nie wyjeżdżała na wakacje, wycieczki?
Jak Państwo sobie radzicie z Siostrą na wyjazdach?
Wskazana " bransoletka" z danymi osobowymi i kontaktowymi.