Problemy z nauką przed maturą

Mam 18 lat. W tym roku kończę liceum, co wiąże się z maturą. Mam duże problemy z nauką. W domu sytuacja nie jest ciekawa. Moja mama ciągle ma do mnie pretensje. Wszystko zwala na mnie. Mam jeszcze 3 rodzeństwa, z którymi normalnie rozmawia i nic im nie zarzuca. Nie rozmawiamy ze sobą wogóle. Ma swoją przyjaciółkę, z którą rozmawia o wielu rzeczach, spędza z nią wolny czas. Czuje się z tym okropnie, bo chyba matka i córka powinny być przyjaciółkami, prawda? Nie wiem co mam zrobić. Pomocy.

Pozdrawiam.

Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej- specjalista wesprze, pomoże zrozumieć, a także wprowadzić zmiany, które ułatwią relacje z mamą i rodzeństwem. Warto poszukać z Poradniach Zdrowia Psychicznego lub w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych (wówczas terapia jest w ramach kontraktu z NFZ)

Poproś mamę o rozmowę i powiedz jak się czujesz z różnymi jej zachowaniami. Czasem dobrym pomysłem jest napisanie listu.
Powodzenia!