Problemy z pamięcią u 22-latka

Witam. Mam 19 lat i dość duże problemy z pamięcia. Często zapominam o czym z kimś rozmawiałem pare minut temu, zupelnie nie mam pamieci do dat czy numerów. Często nawet po przeczytaniu jakiegoś artykułu zapominam o jego treści. Co może być tego powodem ? dodam, że od 3 lat spie srednio po 5-6 godzin.

Witam serdecznie,

Moje pierwsze pytanie jest takie: Czy opisane problemy z pamięcią pojawiły się niedawno czy obserwuje je Pan od dawna? Odpowiedź na pytanie o źródło problemu a tym samym o poradzenie sobie z nim, poprawę pamięci wymaga głębszego wywiadu, co do schorzeń, sytuacji życiowej, trybu życia oraz innych czynników mających wpływ na pamięć. Polecałabym udać się na terapię biofeedback, dzięki której oprócz sprawdzenia czy zaburzenia z pamięcią wynikają z jakiś czynności fal mózgowych, można również skutecznie popracować nad "podkręceniem" pracy mózgu - zarówno poprawę pamieci, konkrenctacji uwagi jak i innych funkcji poznawczych.

Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego !

Małgorzata Mazurek

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu i/ lub w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!