Problemy z potencją, drażliwość i lęk o zdrowie u 49-latka po utracie bliskich osób

Problem dotyczy mojego męża: 49 lat.Jesteśmy małżeństwem od 7 lat,ale żyjemy na odległość-widujemy się co 1,5 do 2 m.Rok temu nagle zmarł jego brat,a potem była żona.Od tego czasu biega do różnych specjalistów, jest przekonany, że coś mu jest i ma autentyczne objawy fizyczne.Najczęściej uskarża się na bóle karku połączone z pieczeniem oczu.Wszystkie wyniki ma dobre,ale to go nie przekonuje.Ma również problemy z potencją.Ostatnio stał się drażliwy,odrzuca mnie i jest obojętny.Czy to depresja?

Witam, Pani mąż w ciągu zaledwie roku stracił 2 ważne dla siebie osoby i do tego jak rozumiem była to śmierć nagła. W takiej sytuacji w konfrontacji z odczuwanymi objawami mogą pojawić się obawy o własne zdrowie. Jednak w sytuacji, gdy wyniki badań diagnostycznych nie potwierdzają istnienia procesu chorobowego należy uwzględnić podłoże psychologiczne. W procesie żałoby, w jakim aktualnie znajduje się Pani mąż, możliwe jest doświadczanie różnych zmiennych emocji, nastrojów, stanów, z tego też względu i dla osoby wspierającej może to być trudny czas. Proszę spróbować zasugerować mężowi skorzystanie z pomocy psychologicznej i samej zadbać o wsparcie dla siebie. Pozdrawiam Danuta Michalczyk