Problemy z relacją z 18-letnim partnerem

Witam, nie wiem co mam robić...mam 18lat Byłam z chłopakiem 4msc, były chwile złe i dobre, Złe głównie polegały na ciągłych kłótniach o byle co, ze moge go zdradzić, cos zrobic glupiego, ze nie kocham go na tyle mocno jak on, że nie staram się o nas chociaz ja uwazam inaczej, ciągle uwazal ze nic złego nie zrobił chociaz wina zawsze lezy po 2 stronach... kontrolowal mnie chociaz mowil ze nie musze mu pokazywac sms a co do czego przychodzilo to pewnie mam cos do ukryci...czy jest sens co ratować?

Ratowanie związku wymaga chęci z obu stron. Jesteście Państwo młodzi, a z opisu przebiegu relacji jak na krótki 4- miesięczny czas, powinien być to czas przede wszystkim radości. Zazdrość a co za tym idzie kontrolowanie nie prognozuje dobrze, na początku związku. Ciągle kłótnie, pretensje nie pomagają również w budowaniu zaufania, które nie zdążyliście jeszcze Państwo z tego co widać, zbudować. Powinna się Pani zastanowić, czego Pani oczekuje od drugiej osoby, w jakiej relacji chciałaby Pani być, jak ona według Pani wygląda i czy ta relacja jest taka, czy ma szanse taką być? Emocje nie są sprzymierzeńcami decyzji, należy się jednak dobrze zastanowić czy i po co inwestować czas i emocje w związek, który przyniósł już na samym początku tyle wątpliwości.

Witam,
Trudno udzielić rady co do sensu tej znajomości,gdyż być może daje Ci ona poczucie bycia ważną osobą dla chłopaka.Jest to więc ta dobra strona znajomości,którą warto przekazać i docenić.Jednocześnie może być i tak,że zbyt łatwo wchodzisz w rolę osoby odpowiedzialnej za innych i dlatego niedojrzałośc chłopaka staje się dla Ciebie zadaniem do wykonania,zamiast uciążliwością,co może w dłuższym czasie powodować wykorzystywanie Cię w związkach z innymi ludżmi.Problem taki mają np.dzieci z rodzin,gdzie istniało uzależnienie.Spróbuj przyjrzeć się temu i w razie potrzeby nawiąż kontakt z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie