Problemy z zasypianiem i natrętne myśli po wizycie u okulisty

Witam od 2 miesięcy mam problemy klade sie spac i spie moze godzine a potem wogole niemoge zasnac wszystko zaczelo sie od wizyty u okulisty od dnia wizyty ciagle rozmyslam o tym ze niepotrzebnie wymienilem te okulary poniewaz w tamtych dobrze sie czulem a w tych jest tylko gorzej ciagle mam takie mysli w glowie chodz staram sie o tym juz niemyslec wciaz mam problemy z zasypianiem nawet tabletki mi niepomagaja do tego czuje sie z dnia na dzien jakis słabszy prosze o pomoc

... skoro nie czuje Pan komfortu w nowych okularach, to po co Pan je nosi??? Skoro ten dyskomfort jest aż tak duży, że nie śpi Pan po nocach, to nie ma sensu się męczyć i proszę wrócić do starych okularów, lub (jeżeli coś się z nimi podziało,że to jest niemożliwe) nabyć bardzo podobne.
Może jednak okulary to tylko przykrywka dla jakichś głębszych problemów wynikających z kompleksów, niskiej pewności czy samooceny? Tego nie wiem - w tym momencie "gdybam" ponieważ bez większej ilości informacji niewiele można stwierdzić. Jeżeli zmieni Pan okulary na dotychczasowe a problem zostanie - proszę pomyśleć o konsultacji z psychologiem w Pana okolicy. Wydaje mi się, że ten problem można dość sprawnie i efektywnie przepracować i się go pozbyć. Szczególnie polecam rozmowę z psychologiem poznawczo-behawioralnym, gdyż Pan (jak sam pisze) "dużo myśli" i właśnie te myśli powodują stres i problemy ze snem. Jeżeli nie ma w Pana okolicy specjalistów, można skorzystać także z konsultacji online. Pozdrawiam.