Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rodzina nie pozwala mi wychodzić do kolegi

Witam! Mam 13 lat. Moje zachowanie jak i teamt może wydawać się głupi.. Mam problem z rodziną. Mieszkam na wsi. Kolega musi do mnie przychodzić, bo ja nie mogę. Gdy mam zamiar iść, grzecznie sie pytam czy mogę, a oni nie. powód? bo nie... Przez to mam chęci rozwalić wszystko co się da, do tego nawet chęci ucieczki z domu. Na nic niegdy mi nie pozwalają i do tego cały czas się na mnie wydzierają i biją. Co mam zrobić?
13 LAT ponad rok temu

Czy warto się przejmować kompleksami?

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole
40 poziom zaufania

Poruszasz różne sprawy. Jedną jest to, że rodzice nie mają do Ciebie zaufania i nie wypuszczają Cię z domu i może to być spowodowane tym, że już kiedyś naruszyłaś jakieś zasady, które to zaufanie naruszyły. Jeśli tak jest, to musisz z powrotem zyskać ich zaufanie np. przez jakiś czas dostosowując się do ich zasad. Kolejna sprawa, to Twój wiek i rodzice chcieliby Cię uchronić przed czyhającymi na takie młode i niedoświadczone dziewczyny czyha. Musisz zatem im udowodnić, że mimo młodego wieku mogą mieć do Ciebie zaufanie bo wychodzisz z kimś kto jest dorosły i uchroni Cie przed niebezpieczeństwem. Pod warunkiem, że tak jest oczywiście. Wszystkie te sprawy załatwiaj z rodzicami spokojnie i bez złości.
Jeśli natomiast rodzice są agresywni i stosują wobec Ciebie przemoc zwróć się z tą sprawą do szkolnego psychologa, pedagoga lub jakiegoś zaufanego nauczyciela, osoby te mogą pomóc Ci w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam
Agata Dusza
Psychoterapeuta

0

Spróbuj w swoim otoczeniu poszukać dorosłych z którymi mógłbyś podzielić się swoim problemem. Może ktoś w dalszej rodzinie pomoże Ci w rozmowie z rodzicami. W szkole jest pedagog szkolny do którego mógłbyś się zwrócić. Taką zaufaną osobą jest też wychowawca klasy.
Na takim spotkaniu będziesz mógł przedstawić szczegółowo swój problem i omówić sposoby rozwiązania. Będziesz też mógł wyrazić swoje emocje i uczucia.
Zachęcam Cię do skorzystania z takiej pomocy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy