Rozmowa z rodziną na temat orientacji seksualnej

Jak powiedzeć rodzinie że jestem gejem???
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie ma jedynego właściwego sposobu na to, aby wyjawić swoją orientację seksualną najbliższym. Zastanów się przede wszystkim, czego oczekujesz po takiej rozmowie oraz jakie mogą być rekcje Twoich bliskich - tak abyś był przygotowany na wszystkie scenariusze.
Możesz także napisać list, jeśli boisz się porozmawiać twarzą w twarz.
Pozdrawiam

Witaj,
Nie wiem ile masz lat, szkoda , że nie napisałeś czegoś więcej.
Może najpierw napisz do rodziców list, możne oddzielnie do matki i do ojca. To nie będą listy do wysłania, bo gdybym kozala ci wysłać te listy, pisząc, cenzorowałbyś je.
To mają być listy o twoich uczuciach, o twoich obawach, przed odrzuceniem , o tym , co naprawdę przezywasz. Naszykuj sobie chusteczki, możne przyjdzie ci ochota na płacz, nie blokuj uczuć.
Kiedy już listy zostaną napisane, przez tydzień, codziennie przeczytaj je,możne coś dopiszesz, co umknęło twojej uwadze. Obserwuj się, jakie towarzysza ci emocje , w trakcie czytania.
Po tygodniu czytania i poprawiania, dopisywania czegoś nowego, usiądź wygodnie w fotelu i wyobraź sobie, że siedzisz przed nimi i mówisz im to wszystko.
Jeśli odczujesz paniczny lęk , to znaczy, że nie jesteś gotowy , aby stawić im czoła.
Może, powinieneś skorzystać z terapii, która pozwoli ci wyzwolić się z lęku przed rodzicami?
Pozdrawiam
Dorota Kotarska