Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozstanie a problem alkoholowy

Partner/rozwodnik/ zamieszkał u mnie/utrzymywałam/.Ukrył,że mieszkał z inną oraz problem alkoholowy. Doszło do rozstania,bo towarzysko pił do ostatniego i swobodnie zachowywał się.Były spotkania co tydzień.Wyjechałam na 3 m-ce.On spotkał się raz z kobietą/.uprzednio po kłótni zaczepiał"w żartach" inną panią.Po moim powrocie wielka radość,a po tygodniu w moim zmęczeniu wyszedł,gdy odmówiłam sexu/uprzednio był czuły/.Definitywnie zarwałam na zawsze.On ciągle jest małomówny w ważkich sprawach.
KOBIETA, 63 LAT ponad rok temu

Łuszczyca a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psycholog Monika Kotlarz-Koza wyjaśnia związek miedzy łuszczycą a depresją.

Dobry wieczór,
Po przeczytaniu wypowiedzi ciężko mi wnioskować, co stanowi dla Pani wątpliwość. Rozumiem, że pozostawała Pani przez pewien czas w niesatysfakcjonującej, niestabilnej relacji. Być może warto przyjrzeć się co skłoniło Panią do trwania przy partnerze, który zachowywał się nie w porządku. Wydaje się, że wspomniane cechy partnera nie ulegną samoistnej zmianie.
Polecam skorzystać z sieci wsparcia bliskich osób, które pomogą przetrwać trudny moment po rozstaniu. To również dobry moment, aby spojrzeć na zakończoną relację z dystansem. W tym celu sugerowałabym konsultację z psychologiem, który pozwoli dostrzec pewne predyspozycje i mechanizmy, które skłaniały Panią do powrotów.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

0

Witam,
Rozumiem, że szuka Pani potwierdzenia słuszności swojej decyzji. Z treści pytania wywnioskowałam iż czuła Pani, że związek nie był satysfakcjonujący, a dodatkowo powodował w Pani życiu duży dyskomfort. Myślę, że w takim wypadku podjęła Pani najlepsza dla siebie decyzje. Czas po rozstaniu jest trudnym okresem i warto wtedy szczególnie zadbać o siebie.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy