Rozstanie z chłopakiem, który karał finansowo lub seksualnie

Mam 27l., 3 tygodnie temu rozstałam się z chłopakiem (wojskowy). Na początku naszej znajomości było cudownie. Jednak gdy przeniósł się i zamieszkał bliżej (u koleżanki) - twierdząc że cześciej będziemy się widzieć - okazało się że widzieliśmy się rzadziej niż wcześniej. Za każde źle wypowiedziane słowo karał mnie finansowo lub seksualnie. Posądził mnie o zdrade i kradzież roweru - tych rzeczy nie zrobiłam. A teraz oklamal ze nie mial innej. Teraz zostaly oplaty z ktorych on korzysta. Co robic?

Przyznam, że nie rozumiem o jakie opłaty chodzi - przypuszczam, że za jakiegoś rodzaju rozrywki i inne bardziej codzienne sprzęty, z których korzysta były partner. Skoro jesteście Państwo po rozstaniu najbardziej zasadnym będzie postawić jasno wytyczoną granicę - jeśli z tego korzystasz, płać. Jeśli Pani korzysta z danego rodzaju sprzętu - omówcie sposób podziału kosztów. Zastanowić się proszę również nad tym z jakiego powodu taka rozmowa nt. kosztów nie miała jeszcze miejsca. Jeśli w grę wchodzi strach przed kolejnymi nadużyciami ze strony byłego partnera, proszę zadbać o własne wsparcie przez bliskie osoby, a także - w razie potrzeby - udać się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie może Pani uzyskać niezbędne porady i pomoc. Powodzenia.

W związku bliskość, zaufanie, zaangażowanie i odpowiedzialność powinny być wspólne i na podobnym poziomie u obojga partnerów. Jeśli czuje się Pani wykorzystywana, warto jasno i konkretnie postawić granice. Szczególnie w kontekście brania odpowiedzialności za opłaty byłego partnera. Jeśli trudno jest to Pani zrobić samej, warto poprosić o towarzystwo osoby bliskiej podczas podobnej rozmowy.