Rozstanie z dziewczyną po roku związku a wspólna praca

Dziendobry.Kilka dni temu rozstalem sie z dziewczyna po roku bedac w zwiazku.Powiedziala ze ma innego i nie chce mnie znac.probuje o niej zapomniec i ze mnie skrzywdzila,najgorsze jest to ze pracujemy razem i ciezko kiedy ja widze;(prosze o rade co robic?

W tej sytuacji smutek i żal są naturalną reakcją, podobnie jak złość, która- jeśli jeszcze jej nie ma- pojawi się także. Być może warto sobie zapewnić przestrzeń do przepracowania tych emocji np na urlopie? Dystans od bodźców przypominających wspólne życie i dziewczynę znacząco by to ułatwił. Nowa organizacja życia, zapewnienie sobie realizacji w innych dziedzinach, wypełnienie czasu inna aktywnością może także pomóc przetrwać najtrudniejszy okres tuz po rozstaniu. Pomocna mogłaby być także wizyta u psychologa, który pomoże uporać się z emocjami i przenieść uwagę z przeszłości (z tego, co było), na przyszłość (na to, co może być).

Witam. Rzeczywiście to trudny okres do przetrwania. Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychologa, aby odzyskać wiarę w siebie i radość życia. A także poradzić sobie z poczuciem krzywdy. Pozdrawiam