Rozstanie z żoną a kontakty z dzieckiem

Planuje odejść od żony. Poznałem inna kobietę i chcę z nią spędzić resztę życia. Mam 4-letnie dziecko, które zamierzam oczywiście utrzymywac regularne kontakty. Pytanie, kiedy, po jakim czasie dziecko powinno poznać nową partnerkę. Czy początkowo powinny byc to krótkie spotkania, a potem coraz dłuższe? Zbliżają się wakacje, czy jakies 2 miesiące po rozstaniu możemy pojechać we trójkę na wakacje, czy lepiej żebym pojechał sam z dzieckiem?

Witam,
Dla dziecka każdy nowy partner rodzica jest niespodzianką, raz przyjemną, a raz niezbyt przyjemną. Myślę, że to dobry pomysł, żeby przedstawić dziecku nową partnerkę. Póki jest małe zaakceptuje prawie każdą zmianę. Wyjazd na wakacje w trójkę, ok ale pod warunkiem , że mama dziecka się na to zgodzi.
Pozdrawiam

Witam Pana
Odpowiedz na Pana pytanie zależy od tego jak układają się Pana stosunki z małżonką, z tego co przeczytałam to Pan planuje odejść dopiero od małżonki. Najkorzystniej dla dziecka byłoby nie łączyć dwóch rzeczy tj odejścia od małżonki i wakacji z nową partnerką. Warto by trochę czasu odczekać aż dziecko zrozumie na swój sposób że państwo się rozstali i potem dopiero stopniowo wprowadzać je w życie Pana i nowej partnerki.
Anna Suligowska