Seksomnia

Mam problemy podczas snu. Śni mi się bardzo często, że się z kimś kocham. Wydaję takie same odgłosy jakbym naprawdę uprawiała seks. Jestem mężatką od 14 lat i bardzo nam to przeszkadza. Mąż nie może w nocy spać, bo go moje odgłosy budzą. W związku u nas wszystko w porządku, nie wiem, co mam robić, gdzie się zgłosić, bo to się nasila. Nie mogę przez to normalnie pracować, chodzę i cały czas o tym myślę.

Witam serdecznie!

Problemy ze snem są coraz częściej pojawiającym się zaburzeniem. Prawdopodobnie związane jest to z coraz szybszym tempem życia, stresem. Być może w tym przypadku powodem dolegliwości jest parasomnia o nazwie seksomnia. Jest to choroba zdiagnozowana stosunkowo niedawno, a jednym z objawów mogą być właśnie takie zachowania.
Mówienie przez sen, czy tak jak w tym przypadku wydawanie odgłosów nie jest samo w sobie wskazaniem do leczenia, jednak jeżeli pojawią się inne dolegliwości (jak na przykład lunatykowanie czy ataki lęku) konieczna będzie konsultacja z lekarzem i być może wdrożenie farmakoterapii. Jeżeli jednak i bez tych objawów dolegliwości są dla Państwa uciążliwe warto skonsultować się z lekarzem. W pierwszej kolejności najlepiej rozpocząć od lekarza rodzinnego.
Polecam jeszcze artykuł zamieszczony na portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/mowienie-przez-sen
Może warto również rozważyć wizytę u psychologa. Być może psychoterapia pomogłaby w uzyskaniu zmniejszenia dolegliwości.

Pozdrawiam