Silna więź 31-letniego męża z matką

Mąż wspólnie z matką mają jakieś tajemnice, jak na 31-letniego meżczyznę taka mocna więź jest niebezpieczna. O wszystkich jego posunięciach dowiaduję się na samym końcu jako ostatnia, często po fakcie. Nie jest w stosunku do mnie szczery. Prosty przykład: gdy idziemy ulicą na spacerze spotykamy kogoś z jego znajomych, których ja nie miałam okazji wcześniej poznać, zadaję mu pytanie kto to był? a na to uzyskuję odpowiedź: "Nie powinno Cię to obchodzić" . Rozanna.

Witam serdecznie,

Czy próbowała Pani rozmawiać z mężem na temat Waszej relacji? O tym, jak się Pani czuje, kiedy jest z Panią nieszczery lub kiedy nie bierze Pani pod uwagę w związku ze swoimi planami? Jeśli chodzi o silną więź męża z jego matką - z podanych przez Panią informacji nie jestem w stanie stwierdzić, na ile ona jest faktycznie symbiotyczna. Tak czy inaczej, w pracy z parami często spotykam się z podobnym problemem - silna więź z rodzicem/rodzicami jednego z partnerów. Problem ten dotyczy większości par, jakie zgłaszają się do nas do gabinetu. Rodzice, jakkolwiek troskliwi i chcący dla swoich dzieci jak najlepiej - niestety, często nieświadomie,swoim postępowaniem czynią na odwrót. Bowiem, teść/teściowa, nie wiem jak mocno by kochali swoją synową/zięcia, to jednak na pierwszym miejscu staną przeważnie za swoim dzieckiem. Trudno doradzić tak w dwóch słowach, ale zachęcam do rozmowy z mężem. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, może udaliby się Państwo na terapię par? Zachęcam do kontaktu indywidualnego bądź poszukania innego specjalisty w Państwa mieście.

Serdecznie pozdrawiam,
Magda Kicińska

Warto porozmawiać z mężem, opowiedzieć mu o swoich uczuciach z tym związanych, oczekiwaniach. Teraz mąż ma przede wszystkim swoja rodzinę, która powinna być priorytetem. Co oczywiście nie wyklucza wsparcia, relacji i kontaktów z rodziną pochodzenia. Ważne są jednak proporcje.
Może warto skorzystać z pomocy psychologa rodzinnego, który pomoże Państwu odnaleźć się w tej sytuacji i zbudować system wartości, który spełni potrzeby zarówno Pani jak i męża.