Silne napady lęku u nastolatka

witam od jakiegoś czasy spotykam sie z silnymi napadami lęku i czuje sie jak w śnie czyli wydaje mi sie jakby świat nie istaiał i ja sb to tylko urajam i patrze wgl inaczyj na świa jak jakaś inna osoba mam już to 2 miesiąć i ni wiem jak z tego wyjść i za ile to miie prosze o szybką odpowiedz ps mam 14 lat i boje sieo tym powiedzieć mamie
14 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Napady lęku , o których wspominasz nie muszą oznaczać choroby. Warto zastanowić się czy nie dostarczasz sobie zbyt wielu wrażeń i emocji każdego dnia. Uspokojenie swojego rytmu dobowego ( w szczególności chodzi o sen) także może okazać się pomocne. Inną kwestią jest obawa przed rozmową z rodzicem. Z pewnością nie ma podstaw by obawiać się powiedzieć o swoim dyskomforcie mamie czy tacie. Jeżeli rzeczywiście lęk będzie się powtarzał nadal warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Warto jest o tym porozmawiać z mamą, myślę że nie ma się czego obawiać. Warto też, skonsultować się ze specjalistą, który na pewno pomoże Tobie uporać się z objawami, które opisujesz.