Silne napięcie nerwowe i napady lęku

odczowam momentami bardzo silne napiecie nerwowe, raz mam ogormny apetyt, raz nie chce mi sie jesc nic, unikam kontaktow ze znajmomymi, ale bywaja chwile, ze nie moge usiedziec w domu. najbardziej jednak sa meczace napady dziwnego leku przed jakims zdazeniem, niemoznosc wykonania czegokolwiek. wiem, ze musze, wiem, ze nawet bym dala rade, ale czuje taki paralizujacy strach, ze nie moge oddychac i zalewam sie lzami. mialam badania, hormony tarczycy i progesteron ok, (cisnienie 105/54 tetno 98)

Witam Panią
Przedstawione przez Panią objawy można nazwać napadami lęku. Jest to dosyć kłopotliwe i problemowe jak rozumiem i utrudniające codziennie funkcjonowanie. Natomiast to że trudno się żyje z napadami lęku to jedno ale można je dosyć skutecznie leczyć i tego warto aby Pani się trzymała. Warto by zacząć od skorzystania z konsultacji u lekarza rodzinnego lub psychiatry od którego można poprosić lek na napady lęku, jednocześnie warto zacząć regularną psychoterapię aby dotrzeć do powodów lęku. Stopniowo sytuacja powinna się zacząć poprawiać.
Anna Suligowska