Silne objawy dysmorfofobii i fobie społeczne

witam mam silne objawy dysmorfofobii ,nie mogę nic robić.pracować.W skrócie koszmar. Od kilku lat leczę się na fobie społeczną.Psychiatra zdiagnozowała tylko zok a ja wiem że mam dysmorfofobie.Leki malo pomagają.Co mam robić Mam duże myśli samobojcze:( Odpowiedziała:Mgr Patrycja Stajer "Dzień dobry, A czy poza leczeniem farmakologicznym, podjął Pan psychoterapię ? " terapii unikam jak ognia.a depresanty pomagały mi na tyle że unikałem terapi,a teraz czekam na terapie.

Proszę terapii nie unikać, gdyż w Pana przypadku będzie ona pomocna. Im szybciej podejmie Pan współpracę, tym szybciej pozbędzie się problemu. Zwlekanie jedynie nasili objawy i będzie tym trudniejsze do wyleczenia. Na zaburzenia ze spektrum fobii jedną z najbardziej skutecznych terapii jest terapia poznawczo-behawioralna - polecam rozeznać się, czy w Pana okolicy są specjaliści o tej orientacji terapeutycznej. Pozdrawiam.