Wyleczenie się z tokofobii

Witam. Czy jest szansa na wyjście z tanatofobii? Wiem, że wszyscy myślą o śmierci ale czy można w jakiś sposób odzyskać radość z życia? Pozdrawiam

Witam,
Jak każdą fobię, także tanatofobię można i należy leczyć. Najlepszym wyjściem w Pana sytuacji będzie zgłoszenie się do psychologa, który po pierwsze zdiagnozuje czy:
- stan, w jakim się Pan znajduje jest ze spektrum fobii, czy też mamy do czynienia z innym zaburzeniem, np. depresją.
- czy lęk, jaki Pan przeżywa jest w granicach tzw.normy (nie ma osób, które nie myślą o śmierci, czy też nie boją się jej), czy też jest lękiem panicznym wymagającym podjęcia terapii.

Jest kilka możliwych metod leczenia fobii (w tym również tanatofobii), np: terapia poznawczo-behawioralna, psychodynamiczna, bądź leczenie farmakologiczne (w ostatnim przypadku należy zgłosić się do lekarza psychiatry). Im szybciej podejmie Pan odpowiednie kroki, tym szybciej odzyska Pan spokój ducha. Powodzenia!