Smutek i żal po nieudanym związku

Dzień dobry :) Mam 20 lat. I jestem 2 miesiące po nieudanym związku (łącznie 7 miesięcy). Były 2 powroty. Przyczyną rozstania były różne cele. Ale czuję iż dojrzałem nieco. Odczuwam praktycznie cały czas wielki smutek i żal. Chyba obudziło się we mnie serce. Ona ma już kogoś (minął ledwo miesiąc) Niestety muszę mieć z nią kontakt ( wspólna uczelnia) Życzę jej jak najlepiej, choć wiem iż szanse na powrót mam tylko matematyczne. Ona chce przyjaźni choć wiem iż to dla mnie masochizm. Co robić ?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
nie mamy az tak wielkiego wpływu na inne osoby,to też ze swej strony polecam pracę nad zaniechaniem opcji "wszystko albo nic" w przypadku związków.Jest wiele sposobów bycia w relacji i teraz można spróbować mniej inwazyjnie,skoro jest okazja do spotkań.To dłuższa droga,ale być może w trakcie takiej wędrówki czas jest ważnym sprzymierzeńcem,bo buduje nowe spojrzenie w Panu i umożliwia spotkania na tej drodze innych ludzi....

Skoro szanse są matematyczne a dziewczyna ma już kogoś nowego, to nie ma innego wyjścia jak pogodzić się z tym. Myślę, że na przyjaźń jest jeszcze za wcześnie, będzie Pan tylko rozdrapywał rany.
To, że odczuwa Pan smutek i żal to zupełnie normalne w tej sytuacji. W końcu minął dopiero miesiąc. Powiedzenie, że czas leczy rany jest banalne, ale bardzo prawdziwe. Gdyby jednak Pana samopoczucie nie poprawiało się i nastrój byłby ciągle obniżony, warto pomyśleć nad konsultacją u psychologa. Będzie Pan mógł wyrzucić z siebie wszystkie trudne emocje i omówić swoją sytuację.

Pozdrawiam serdecznie.