Szantaż emocjonalny w małżeństwie

Poradzcie mi prosze! Mam 3 dzieci i meza egoiste,strasznie zaborczego i zazdrosnego.Jest slabym psychicznie facetem. Kilka razy chcialam od niego odejsc,ale szantazowal mnie samobojstwem.Wkoncu zrobil to wieszajac sie,tlumaczac,iz chcial pokazac zonie jak ja kocha(tak mowil lekarzom).Uratowalam go.Zyje.Jest zdrowy.Obiecywal,ze pojdzie sie leczyc.Pozostalo na obietnicach.Boje sie o dzieci,ze nadejdzie dzien,iz zobacza Go wiszacego.Mam ograniczona ilosc znakow-nie moge sie rozpisac.Dziekuje

Witam. Jeśli chce Pani odejść to należałoby poczynić w tym kierunku kroki. Nie może Pani odpowiadać za drugiego dorosłego człowieka, nawet gdyby to oznaczało tragedię. Nie może być Pani niewolnicą czyjegoś zachowania niezrównoważonego. A jeśli jednak chce być Pani z mężem to może Pani podjąć psychoterapię małżeńską.
Magdalena Brabec

witam,
szantaż emocjonalny jest to coś z czym nie można się godzić. Osoba szantażująca oddaje komuś odpowiedzialność za swoje życie. Radziłabym pójść gdzieś do poradni- psycholog/ psychoterapeuta by nabrać siły i nie dać się tak traktować.

pozdrawiam

Sądzę, że to jest dobry moment na rozpoczęcie terapii. Bo to, co Pani może zrobić, to zmienić i wzmocnić siebie, po to, by szantażom emocjonalnym nie ulegać, by stawiać granice, być asertywną, mieć poczucie wartości i sprawstwa.
Do tej pory było tak, ze ulegała Pani i mąż nie ma motywacji do zmiany. Jak długo to się nie zmieni, to nic się nie zmieni.
A dzieci przede wszystkim potrzebują silnej, pewnej siebie i szczęśliwej mamy.
Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty.