Szkodliwość jedzenia piasku

zauważyłam ze moja córka je piasek. czy to jest niebezpieczne dla zdrowia ?

Dzień dobry,

Spożywanie piasku z piaskownicy, może skończyć się chorobą pasożytniczą.
Zwierzęta często załatwiają się w piaskownicy.

Proszę córce zrobić badania krwi i kału na pasożyty. Ponadto wskazana jest analiza sposobu żywienia dziecka, ponieważ mogą wstępować braki jakiegoś składnika w diecie, stąd ochota na zjadanie piasku.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Zjadanie tynku ze ścian, piasku, lizanie farby często wiażą się z niedoborem wapnia i innych składników mineralnych - proszę wykonać analizę sposobu żywienia. Większość ze zjedzonych rzeczy jest usuwana z organizmu w naturalny sposób, może się jednak w niektórych przypadkach przyczynić do zapalenia wyrostka lub powstania uchyłku.