Przyczyny niedowagi u mężczyzny

Witam. Mam nietypowy jak na faceta problem. Mam 30lat 185cm wzrostu i praktycznie od dziecinstwa problem z niedowaga. Przy takim wzroscie nie jestem w stanie przytyc. Moja waga to 61-63kg i chocbym jadl bez opamietania i nie wiadomo ile nie jestem w stanie przytyc. Dodam tez ze procz tego ze jem duzo i czesto w fast foodach. Co moze byc tego przyczyna?

Witaj,

Przede wszystkim powinieneś zrobić badani a aby sprawdzić stan odżywienia.
Zrób morfologię, oznacz we krwi TSH, fT3, fT4, oraz kał na pasożyty.
Nadczynność tarczycy oraz zakażenie pasożytami może być przyczyną takie wagi.
Wyeliminuj z diety gluten (pszenica, jęczmień, żyto). Bardzo często jego nietolerancja powoduje nieprzyswajanie składników odżywczych.

Zacznij ćwiczyć. Ruch sprzyja budowaniu mięśni i nabieranie zdrowego wyglądu dla młodego mężczyzny. To że spożywasz fast food i ni e tyjesz nie świadczy o tym że jesteś zdrowy. Możesz być niedożywiony oraz mieć zaburzone parametry lipidowe (np. TG, cholesterol).
Ponadto zgłoś się do dietetyka, on na podstawie analiz żywieni a na pewno coś Ci podpowie.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek