Toksyczny związek 16-letniej koleżanki

Witam! Chciałabym pomóc mojej koleżance, ale nie za bardzo wiem jak. Mama dziewczyny ma wielkie zaufanie do naszej rodziny, tak więc wsparcie jej wydaje się konieczne, ale boję się, ze nie potrafimy. Dziewczyna ma 16 lat, nie ma ojca, tkwi w toksycznym związku z 24 latkiem. Chłopak ma na koncie parę pobytów w więzieniu i podobno jest uzależniony od narkotykow,do tego parę razy ją pobił. Ostatnio znalazła się w szpitalu psychiatrycznym, z powodu głębokiego pocięcia sobie rąk na imprezie u niego.

Witam serdecznie

W tak poważnym przypadku, mimo najszczerszych chęci, sama nie zdołasz jej pomóc, warto porozmawiać z mamą koleżanki, żeby skorzystała z pomocy psychologa w sprawie terapii rodzinnej, gdyż pomoc myślę ,że potrzebna jest nie tylko koleżance ale również jej mamie. Specjalista podpowie jak rozmawiać z koleżanką , jak ją wspierać, żeby pomóc w tej trudnej sytuacji.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog

Witam, dziewczyna wymaga specjalistycznej pomocy u doświadczonego psychoterapeuty młodzieżowego. To co może Pani zrobić to poszukać kontaktu do specjalisty w Państwa mieście i zachęcać ją do skorzystania z psychoterapii. Kiedy dziewczyna ponownie zostanie pobita warto, by wiedziała,że taką sprawę można zgłosić na policję i sprawcę pobicia pociągnąć do odpowiedzialności karnej.Może to zrobić ona sama albo jej rodzice.Pozdrawiam