Trudności w nawiązaniu relacji z płcią przeciwną

Mam 21 lat i nigdy nie byłam z chłopakiem nawet na spacerze. Nie mam problemów z nauką, mam wiele zainteresowań, ale pod względem towarzyskim mam przegraną młodość. Mam straszne opory przed płcią przeciwną, a jednocześnie strasznie mnie oni ciekawią, bardzo ich lubię. Martwi mnie to coraz bardziej. Jak się przełamać?

Dzień dobry!

Każdy człowiek dojrzewa i rozwija się w swoim własnym tempie. Przyczyną braku relacji z płcią odmienną mogą być stany lękowe, chorobliwa nieśmiałość, silne zahamowania... ale także zwyczajny i normalny brak gotowości, brak "dobrej okazji" itp.
Nie musi Pani przełamywać się - bo takie nastawienie zakłada podjęcie wielkiego wyzwania, drastyczny przełom. Może wystarczy po prostu spokojnie przyjrzeć się sobie, swoim obawom i ograniczeniom? Lepiej je zrozumieć, aby zacząć stopniowo nad nimi pracować. Warto, żeby zrobiła też Pani "przegląd" swoich zasobów - możliwości, umiejętności, zalet, mocnych stron, które będą Pani pomocne w rozwijaniu się i budowaniu kolejnych relacji towarzyskich.
Zachęcam również do skorzystania ze wsparcia psychoterapeutycznego w osobistym kontakcie.

Pozdrawiam!

Witaj,
najlepiej zacząć od opowiedzenia swojej historii specjaliście,gdyż domyślam się,że w obecnym środowisku nie masz na te tematy przestrzeni,może nawet być i tak,że nie podkreśla się wśród bliskich cech typowo kobiecych lub dziewczęcych,bo mama tego nie robi.Gdy pytamy kogoś z podobnym problemem"co słyszałaś i od kogo"na temat swojej kobiecej strony,lub kto i dlaczego jest w tej sprawie wzorcem,padają słowa zdziwienia albo okazuje się,że ten wzorzec kobiety też przekazuje swoim sposobem bycia,że podobanie się lub towarzystwo chłopaków jest czymś złym,niewłaściwym itp.
Zachęcam do kontaktu z psychologiem lub kimś,komu w powyższym temacie ufasz.
Pozdrawiam.