Tycie pomimo głodówek i środków przeczyszczających po leczeniu anoreksji

witam, mam 18 lat. Od roku choruję na anoreksję, w styczniu wyszłam ze szpitala. Osiągnęłam tam wymagane 17.5 BMI. Z początku utrzymywałam je, ale po kilku miesiącach zaczęłam głodówki, intensywne ćwiczenia, środki przeczyszczające, ale to nie dawała efektów, a wręcz przeciwnie. Zaczęłam tyć i w przeciągu miesiąca przytyłam 5 kilogramów. Jak to jest możliwe? Wypróżniam się dwa, a nawet czasem trzy razy dziennie.

Witam Panią,

Widzę, że pobyt w szpitalu niczego Panią nie nauczył. Wyszła Pani ze szpitala gdzie odbudowała Pani nieco swój organizm a teraz znów popełnia Pani te same błędy co przed leczeniem. Anoreksja jest BARDZO POWAŻNĄ chorobą. Wyniszcza organizm i może prowadzić nawet do śmierci. Ma Pani dopiero 18 lat ale w przyszłości pewnie chciałaby Pani mieć dzieci a postępując tak dalej i stosując rygorystyczną dietę oraz środki przeczyszczające będzie to niemożliwe. W ten sposób zaburza Pani gospodarkę hormonalną co może prowadzić do niepłodności. Proszę poważnie zastanowić się nad swoim postępowaniem!!

Pyta Pani dlaczego tyje być może Pani organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Najprawdopodobniej gromadzi się też woda w Pani organizmie w wyniku intensywnych ćwiczeń.

Zalecam ponowne leczenie na początku psychologiczne a potem u dietetyka. Przestrzegam Panią przed takim odchudzaniem!

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Częsta zmiana wagi, stosowanie głodówek i środków przeczyszczających powodują rozregulowanie metabolizmu i problemy trawienne.

Najlepiej aby udała się Pani do dietetyka i unormowała swój sposób żywienia.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl