Uczucie osłabienia i wpatrywanie się w jeden punkt

ostatnio czuję sie osłabiona mimo odpowiedniej ilości snu oraz diety. Często mam też takie zawiasy że jestem wyłączona i wpatrzona w jeden punkt i ciężko jest mi wrócić do normalnego stanu. Co to może oznaczać? Niepokoją mnie te zawiasy które zdarzają sie kilka razy dziennie.objawy są od połowy stycznia

Witam,
Być może warto w tej sprawie skonsultować się z psychoterapeutą, który pomoże Pani przyjrzeć się temu czym są opisywane przez Panią stany wyłączenia, ale także Pani niepokojowi, który jest z nimi związany. Trudno jest tak nieco "zdalnie" określić ich przyczynę i pochodzenie bez znajomości kontekstu ich pojawienia się, Pani historii. W Katowicach jest wielu specjalistów, wraz z którymi będzie Pani mogła te kwestie omówić.

Pozdrawiam,

Zdecydowanie za mało informacji żeby postawić diagnozę. Polecam wizytę u psychiatry. Proszę zaobserwować u siebie inne zmiany w sferze emocji w ostatnich miesiącach. Czy nie ma większego stresu, przygnębienia, lęków itp.?
Pozdrawiam

Szkoda, że nie napisała Pani, jakie emocje towarzyszą wspomnianym zawiasom.
Jeśli ogólnie jest Pani w dużym napięciu, stresie to może dają o sobie znać trudności emocjonalne. Jeśli tym zawiasom towarzyszą smutek, pustka może to być rozwijająca się depresja.
Proszę udać się na konsultację do psychologa.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

zalecam przede wszystkim zrobić podstawowe badania w celu wykluczenia choroby (np. anemii), a jeśli wszystko jest w porządku z wynikami, zasięgnąć porady psychologa. Może też być to kwestią przemęczenia, nie wiem jaki tryb życia Pani prowadzi, ale być może potrzebny jest Pani wypoczynek? Najlepiej aktywny!

To co może spróbować Pani zrobić na własną rękę, żeby dodać sobie trochę energii to: chodzenie na dłuższe spacery lub bieganie, spożywanie posiłków bogatych w witaminy z grupy B i C, połykanie tabletek zawierających związki żelaza, wapnia i magnezu, jedzenie gorzkiej czekolady…

Pozdrawiam
Elwira Chruściel