Uczucie samotności, mroczne myśli i marzenie o skończeniu ze sobą

Straciłam ochotę do życia, wszystko mnie przerasta. Mam poprawkę maturalną z matematyki [jutro] ale nie mam ochoty do niej przystąpić,bo wiem że nie zdam.Jestem pusta, czuje się samotna, mam ochotę się rozpłakać z byle czego,czasami nawet posuwam się do agresji.Mam mroczne myśli, marzę o skończeniu ze sobą, poprzez tabletki czy skok z mostu.Po prostu mam uczucie ciężaru, jestem zagubiona i nie daje sb z tym rady. Uważam że samobójstwo to najlepsze rozwiązanie,obawiam się że psycholog nie pomoże.

Witaj,
są jeszcze takie sposoby,jak poproszenie znajomych ,by pomogli Ci nadrobić zaległości,zanim pójdziesz na egzamin,albo odpowiednio wczesniej poprosić o odłożenie go choćby na 1-2 dni,jeżeli nie podjęłaś przez wakacje żadnej nauki.Nauczyciele to też ludzie,więc przemyśl,czy nie warto o siebie zawalczyć i zaufać sobie,że potrafisz zaradzić w trudnej sytuacji?
Napisz,gdy będzie po egzaminie,to przyda się innym Twoim rówieśnikom.
Głowa do góry i pozdrawiam.

Witam,skoro wiesz,że nie zdasz to wygląda na to, że uważasz,że Twoja wiedza z matematyki jest niewystarczająca. Aby zdać, trzeba się nauczyć, poświęcić sprawie sporo czasu, chodzić na korepetycje jeżeli jakiś temat "nie wchodzi" Zastanów się czy zaniedbałaś naukę w minionym roku?jeżeli tak, to dlaczego?Masz depresyjne nastroje od chwili gdy okazało się,że oblałaś matmę czy towarzyszyły Ci już wcześniej? Jeżeli wcześniej, to zaplanuj kolejny rok inaczej, zadbaj o swój stan psychiczny,zapisz się na konsultację do psychologa, podejmij terapię, zaplanuj proces uczenia się na 10 miesięcy do kolejnej możliwości zdawania matury.Matematyka jest dla ludzi, dobry nauczyciel potrafi sprawić cuda.Pomyśl:,,trudno,,tym razem się nie udało, jak wielu innym,,ale nie poddam się, dam sobie kolejną szansę, bo przede mną CAŁE ŻYCIE!! które może być po prostu wspaniałe,czeka mnie jeszcze tak wiele ciekawych rzeczy, egzamin maturalny to tylko ziarenko piasku w morzu życiowych spraw."
Idż na tę poprawkę, może los się uśmiechnie do Ciebie i jednak zdasz,,a jak nie,,patrz wyżej.
Pozdrawiam bardzo serdecznie