Dzień dobry,
niewygoda jakiej doświadcza Pani podczas przebywania samej w pomieszczeniu może mieć różnorakie podłoże. Istotne byłoby określenie, czy towarzyszą jej inne trudności, jak np. postrzeganie siebie jako bezradnej czy trudność w samodzielnym zajęciu się swoimi sprawami. Może być, że stała obecność innych osób w Pani otoczeniu się do tego przyczyniła i że jej brak wywołuje obecnie niezaspokojenie i frustrację. Z uwagi na fakt, że jest to dla Pani przykre uczucie, zachęcam do skonsultowania się z psychoterapeutą. Pozdrawiam!
Zachęcam do kontaktu z psychologiem
Witam,
Opisywana przez Panią sytuacja może być skutkiem działania wielu czynników. Być może były to wczesnodziecięce doświadczenia, możliwy jest także wpływ relacji z najbliższymi. Trudno jest mi określić jaki jest powód doświadczania trudności. Myślę, że jeżeli sytuacja będzie się powtarzała i powodowała w Pani dyskomfort, powinna się Pani udać na spotkanie z psychologiem. Osobiste spotkanie z profesjonalista pozwoli ustalić źródła lęku przed samotnością oraz pomoże zaradzić tej sytuacji.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka
Witam,
na podstawie posiadanych informacji ciężko mi jednoznacznie ustosunkować się do zadanego przez Panią pytania. Rzeczywiście bywa, że wczesnodziecięce doświadczenia wywierają istotny wpływ na nasze funkcjonowanie w życiu dorosłym. Głównie za sprawą ukształtowania w nas pewnych przekonań oraz myśli o sobie i świecie.
Zachęcam do skonsultowania się z terapeutą, który pomoże odszukać źródło doświadczanego dyskomfortu i zaleci odpowiednie kroki.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska
Dzień dobry, trudno określić intensywność tego dyskomfortu, po jakim czasie bycia samemu odczuwa pani taki stan? Pomocna może okazać się konsultacja psychologiczna. Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak pozbyć się lęku bycia samotną? – odpowiada Mgr Daniel Lipka
- Uczucie wyalienowania, pustki i braku chęci – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Jak radzić sobie z uczuciem smutku? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Brak emocji i uczucie pustki u 23-latki – odpowiada Mgr Ewa Czernik
- Samotność odczuwana nieustannie przez 20-latkę – odpowiada Mgr Jarosław Józefowicz
- Depresja dwubiegunowa, zmienne nastroje i myśli samobójcze u osoby mieszkającej za granicą – odpowiada Mgr Katarzyna Garbacz
- Odczuwanie pustki i smutku u 22-latki – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Co oznacza odczuwane przeze mnie uczucie pustki? – odpowiada Mgr Piotr Jan Antoniak
- Lęk przed spaniem w samotności – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Zaborczość i ograniczanie w związku – odpowiada Mgr Damian Bobak