Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczucie smutku i tęsknoty za domem

Witam mam problem. Nie wiem dlaczego ja się denerwuję i płaczę gdy jestem od dala od domu ;/ pomóżcie mi proszę ;-; albo tęsknota za domem albo nie wiem .. no bo w kutnie mam Szkołę i internat i trochę się czuję jakoś smutno i potem mi się przypomina te wczorajszy dzień i potem mi się smutno robi aż mi łzy lecą i głowa mnie zaczyna boleć..
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

Tęsknota za domem może przybierać również tak silne formy. Ale jeżeli nie potrafisz wytrzymać za domem nawet jednego dnia bez nadmiernie negatywnych reakcji emocjonalnych - to znaczy, że nie jest to li tylko tęsknota. Być może w Twoim przypadku mamy do czynienia z pewnym uzależnieniem od rodziców, brakiem samodzielności, czy lękiem przed odpowiedzialnością. Powodów może być dużo - najlepiej będzie jak osobiście zgłosisz się na konsultację z psychologiem i - być może - podejmiesz z nim trochę dłuższą współpracę. Pozdrawiam.

0

Witam. Moment kiedy musimy się usamodzielnić jest często trudny. Z jednej strony chcemy być dorosłym a z drugiej dzieckiem. Proszę często dzwonić do domu, szczególnie w chwili smutku. Starać się tak organizować wieczory aby nie było czasu na smutek. Z czasem życie dorosłego przeważa i zacznie Pan spokojnie funkcjonować. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy