Uskarżanie się na oziębłość seksualną

Witam, mam na imię Bożena, lat 47. Mój mąż ostatnio uskarża się na oziębłość seksualną i uważa, że powinnam zrobić badania hormonalne. Ja uważam, że to jest spowodowane stresem, w wyniku którego utraciłam wagę 5-6kg, a także że to normalne z uwagi na wiek. Wydaje mi się, że pomogło by tylko zwiększenie libido jakimiś tabletkami lub ziołami. Czy jednak powinnam wykonać badania hormonalne? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Oboje macie rację - zarówno stres, jak i zaburzenia hormonalne mogą prowadzić do ozieblosci. Jednakże odradzam pójście "na łatwiznę" i branie tabletek. Warto najpierw sprawdzić co się dzieje. Polecam wykonać badania hormonalne-gdy nie wskażą zmian proszę skonsultować się z psychologiem. Pokaże on Pani metody radzenia sobie ze stresem, dzięki którym będzie Pani potrafiła kontrolować swoje emocje, nie będzie Pani zależna od żadnych tabletek i będzie czerpać radość z każdego dnia. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie dać Sobie wmówić Mężowi, że jest Pani oziębła seksualnie.

Jak najbardziej wskazane jest wykonanie poziomu hormonów kobiecych, ale i tarczycy- dla zadbania o Swoje zdrowie.
Stres i wiek biologiczny po 40-ce ma wpływ na libido seksualne..., ale

To, jak układają się kontakty seksualne jest zależne od obojga Państwa.
Często jest tak, że do pożycia seksualnego wkrada się rutyna i nuda.

Zachęcam Panią do szczerej rozmowy z Mężem, żebyście zastanowili się Państwo jak i co moglibyście wprowadzić nowego do Swojego pożycia aby cieszyć się z intymności.
Może trochę luzu?

Życzę Dużo Radości,
Irena Mielnik-Madej