Usunięta nerka a przeciwwskazania w diecie

moja zona ma usunieta jedna nerke ,jakie sa przeciw wskazania (czy moze jesc ostre zeczy np,cytryne grejfruty). dziekuje czekam na odpowiedz.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Grejfruty, cytryny nie są przeciwskazane w diecie osoby z usunietą nerką, ale trzeba pamiętać o konieczności stosowania zasad zdrowego żywienia oraz o właściwym nawodnieniu organizmu. Nie spożywamy grejfrutów i soku z nich podczas przyjmowania lekarstw.