Uzależnienie od słodyczy u sześciolatki

Moja sześcioletnia córeczka bardzo kocha jedzenie co mam zrobić żeby przestała tyle jeść zwłaszcza słodyczy ... Mogę jakoś jej to wytłumaczyć ?

Witam serdecznie,

Ma Pani rację należy córce wytłumaczyć, że jedzenie słodyczy to nic dobrego i że w przyszłości może doprowadzić córkę do nadwagi czy nawet otyłości. Nie znam Pani córki więc ciężko mi określić ,,jak do niej podejść'' ale powie Pani że jest to niezdrowe, inne dzieci nie będą chciały się z nią przyjaźnić jeżeli będzie otyła, może Pani wspomóc się zdjęciami z internetu otyłych dzieci, sugerować problemy z próchnica czy przygotowywać pyszne potrawy o niskiej zawartości cukru przekonując że nie tylko słodycze mogą być smaczne.
Może też Pani udać się do dietetyka, który jako osoba trzecia postara się wytłumaczyć córce jak powinna wyglądać zdrowa dieta.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Rodzice powinni mieć wpływ na zachowanie dziecka, jeżeli córka Pani nie zrozumie konieczna będzie konsultacja u psychologa. Pozdrawiam