W jaki sposób leczyć depresję i zaburzenia osobowości?

Witam, mam 18 lat. Od czerwca leczę się na depresję i zaburzenia osobowości. Spędziłam miesiąc w szpitalu psychiatrycznym, powoli wszystko wraca do normy, biorę leki. Niestety bardzo po nich tyję. Przed rozpoczęciem kuracji ważyłam 60 kg, teraz już 80. Biorę Asertin i Risperon 1mg oraz 2 mg. Zauważyłam, że mam większy apetyt, w szczególności na słodkie, ale staram się ograniczać, tak samo z jedzeniem, mimo wszystko tyję. Co robić? Czy to normalne? Czy mogę prosić psychiatrę o zmianę leków?

Witam, oczywiście, proszę porozmawiać z lekarzem psychiatrą o skutkach przyjmowania leków. Proszę również skorzystać z pomocy psychologicznej,psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Oczywiście można prosić lekarza o takie dopasowanie leków, by łaknienie zmniejszyło się do wartości akceptowalnych, tak, by przy odpowiedniej aktywności fizycznej udało się zmniejszyć masę ciała. Aktualnie jest dość duży wybór leków, które nie zwiększają istotnie łaknienia.
Pozdrawiam.

Witam,
Można porozmawiać z psychiatrą o zmianie leków, gdyż tycie jest częstym skutkiem ubocznym przyjmowania podanych leków. Zalecałabym podjęcie psychoterapii, która wspomoże proces leczenia oraz wspiera rozwiązywanie takich trudności jak radzenia sobie np. z nadmiernym apetytem.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek