W jaki sposób mówić o swoich słabościach, żeby nie narazić się na zbędną i niekonstruktywną krytykę?

Świadomość swoich mocnych i słabych stron jest bardzo ważna, aby budować stabilną samoocenę. Dzięki temu wiemy nad czym możemy cały czas pracować i rozwijać się, a co możemy wykorzystywać gdy przyjdzie taka potrzeba. Taka wiedza pozwala również na bycie odpornym wobec niekonstruktywnej krytyki. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy świadomi swoich braków i możemy nad nimi pracować, nie porównujemy się do innych osób, dzięki czemu nasza pewność siebie i samoocena nie są zależne od "warunków sytuacji". Zatem nie chodzi o sposób w jaki mówi się o swoich słabościach, tylko o ich świadomość oraz brak porównywania się do innych osób. Nie mamy wpływu na to, czy ktoś nas skrytykuje czy nie - ważne jest to, w jaki sposób do tej krytyki będziemy podchodzić. Pozdrawiam.

nie jest istotny sposob mowienia-tu najlepiej wprost..wazne jest, czy umie sie Pan w razie czego obronic, wycofac i poradzic sobie z sytuacja...pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza