Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

W jaki sposób można pozbyć się myślenia perfekcjonistycznego?

W jaki sposób można pozbyć się myślenia perfekcjonistycznego lub perfekcjonizmu?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Jak trenować pamięć?

Witam,
odpowiedź na to pytanie nie jest krótka ale oczywiście można nad sobą pracować. Praca o której wspominam to podjęcie psychoterapii. Możliwość taka istnieje w Poradni Zdrowia Psychicznego. Ale to długa praca, na pewno warto, jeśli to panu przeszkadza.
Pozdrawiam

0

Warto podjąć pracę z psychologiem, edukatorem psychologicznym nad sobą. Zastanowić się m.in. co stoi u podłoża owych zachowań. Mogą być reakcją obronną przed czymś z czym Pani nie radzi sobie. Bardzo często są związane z procesem wychowawczym domu rodzinnego.
www.krainazmian.pl

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0

To zależy od stopnia w jakim utrudnia on życie i motywacji do zmiany. Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się temu- poznając więcej szczegółów, będzie mógł bardziej konkretnie i adekwatnie Panu pomóc lub przedstawić możliwości.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, specyficzny dla każdego z nas sposób myślenia i przeżywania, każdy z nas kształtuje do dzieciństwa pod wpływem różnych doświadczeń. W Pana sytuacji jest to 18 lat kształtowania swojego sposobu myślenia. Tego się nie da zmienić od razu. Wymaga to długiej i rzetelnej pracy. Polecam zgłosić się na konsultacje do psychoterapeuty. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy