W jaki sposób budować pozytywne nastawienie?

Dobry wieczór. W jaki sposób budować pozytywne nastawienie? Czy jest ono kwestią wyborów, koncentracji w życiu, na pozytywnych rzeczach? Czy można takie pozytywne nastawienie wypracować? Jeśli tak, to w jaki sposób? Prosiłbym o kilka praktycznych przykładów. Do tej pory w trudnych chwilach szukałem w pamięci chwil i wydarzeń, w których odnosiłem sukcesy. Tylko, czy oby to wszystko, co mi się w życiu udawało, jest oby na pewno sukcesem? A może mi się tylko tak zdaje?

Zachęcam do całościowego przyjrzenia się swojemu obecnemu życiu, wartościom i poczuciu satysfakcji. Jest możliwe, ze potrzebuje Pan jakichś zmian. Prace nad sobą można podjąć w relacji z psychologiem ub samodzielnie.

Witam
Jest Pan na dobrej drodze w budowaniu pozytywnego nastawienia. Rzeczywiście jest ono kwestią naszego spostrzegania pozytywnych zjawisk i zdarzeń, koncentracji na pozytywnych aspektach, myślenia w sposób pozytywny i pozytywnego działania. Możemy sobie takie pozytywne nastawienie wypracować poprzez skupianie uwagi na odpowiednich rzeczach, zarówno w czasie rzeczywistym (spostrzeganie i interpretacja rzeczywistości w pozytywny sposób), jak i w przeszłości (przypominanie sobie dobrych chwil, wydarzeń, sukcesów), czy w przyszłości (oczekiwanie na pozytywne wydarzenia). To co Pan uzna za dobre, pozytywne, za sukces jest właśnie takie. Nie ma w tym względzie obiektywnej prawdy, to Pana subiektywne widzenie rzeczy decyduje o tym, czy to, o czym Pan myśli jest sukcesem, czy niepowodzeniem ;).
Zachęcam do drobnych przyjemności, miłego spędzania czasu, doceniania małych chwil szczęścia i małych sukcesów. Pomocne są spotkania z innymi ludźmi, odczuwanie sensu własnego życia i działania, myślenie dobrze o sobie, o innych i o świecie.
Powodzenia!

Witam
Jest Pan na dobrej drodze w budowaniu pozytywnego nastawienia. Rzeczywiście jest ono kwestią naszego spostrzegania pozytywnych zjawisk i zdarzeń, koncentracji na pozytywnych aspektach, myślenia w sposób pozytywny i pozytywnego działania. Możemy sobie takie pozytywne nastawienie wypracować poprzez skupianie uwagi na odpowiednich rzeczach, zarówno w czasie rzeczywistym (spostrzeganie i interpretacja rzeczywistości w pozytywny sposób), jak i w przeszłości (przypominanie sobie dobrych chwil, wydarzeń, sukcesów), czy w przyszłości (oczekiwanie na pozytywne wydarzenia). To co Pan uzna za dobre, pozytywne, za sukces jest właśnie takie. Nie ma w tym względzie obiektywnej prawdy, to Pana subiektywne widzenie rzeczy decyduje o tym, czy to, o czym Pan myśli jest sukcesem, czy niepowodzeniem ;).
Zachęcam do drobnych przyjemności, miłego spędzania czasu, doceniania małych chwil szczęścia i małych sukcesów. Pomocne są spotkania z innymi ludźmi, odczuwanie sensu własnego życia i działania, myślenie dobrze o sobie, o innych i o świecie.
Powodzenia!