Zmiana nastawienia do życia i pozytywne emocje

Z dnia na dzień bardzo mocno zmieniło się moje nastawienie do życia. Od teraz wszystko wydaje się mi bardzo pozytywne, proste itd. Nagle nabrałem o 300% większej ochoty do pracy. Często jednak zauważam jakby to zachowanie było dziwne, i te samo wydarzenie miesiąc temu wywołałoby we mnie zupełnie odmienne emocje. Czy to wiosna, zakończona depresja wcześniej nie zdiagnozowana, czy jakiś inny powód (hormon?) może powodować to że czuje się tak dobrze (ps. nie biorę narkotyków)

Witam,

mam wrażenie, że pozytywne odczucia to jest coś co powinno jak najbardziej cieszyć. U Pana jednak z jakiś przyczyn powoduje zastanowienie. Zrozumiałam, że wcześniej miał Pan jakieś przeżycia, które obniżyły nastrój. Proszę obserwować siebie. Może Pan popytać rodzinę czy znajomych czy zauważyli tę zmianę nastroju i co o tym myślą. Gdyby dalej czuł się Pan nieswojo może się Pan udać do psychologa lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Polecam zgłosić się do psychologa lub psychiatry, który będzie mógł postawić dokładną diagnozę.
Jeżeli miał Pan w swoim życiu moment dużego obniżenia nastroju i motywacji, a teraz odczuwa Pan diametralną różnicę, zwiększony napęd, podniesiony nastrój, pośpiech-może to być oznaką dwubiegunowego zaburzenia nastroju.
Po tak krótkim opisie, bez podstawowych informacji nt. Pana i Pana życia niewiele jednak można wnioskować. Dlatego też polecam wybrać się na bardziej szczegółową konsultację ze specjalistą.