W jaki sposób rozpocząć pracę nad sobą?

Witam.Mam 19 lat i jestem zwyczajnym chłopakiem tyle że no jestem puszysty chodź podobno niewyglądam. Mam problem polegający na tym ,że mam bardzo słabą samoocene spowodowaną możliwe ze wlasnie moją tuszą i oczywiście tym ze uważam się za osobę brzydką. Nigdy niemialem dziewczyny chodź bardzo bym chciał mieć , niewierzę w siebie . Zawsze jestem taką ofiarą co się odezwać nieporafi i wogole i bardzo chciałbym to zmienić tylko że niewiem zabardzo jak dlatego piszę i proszę o jakieś wskazówki :)

Proszę się dobrze zastanowić, kim Pan chce być i wyznaczyć sobie kroki do osiągnięcia celu. A potem iść tą drogą. I pamiętać, że zwykle trzeba zaliczyć wiele porażek, aby dotrzeć do celu :)

Witam. Sposobów na podniesienie samooceny jest wiele. Jednak, budowanie własnego poczucia wartości, jest procesem długotrwałym.
Przede wszystkim z nikim się nie porównuj, skoncentruj sie na swoich silnych stronach, które niewątpliwie posiadasz. Mogą to być, zarówno właściwości fizyczne ( ładne włosy, uśmiech, cera) jak i inne cechy (punktualność, opiekuńczości, miły sposób bycia). Wyznacz sobie małe cele, np. możesz zapisać się na kurs tańca, siłownię lub zrób coś, o czym od dawna marzysz. Ciesz się i chwal siebie, za każde, nawet najmniejsze osiągniecie. To tylko niektóre sposobów. Zachęcam do wizyty u psychologa, z którym wspólnie popracujcie nad twoją samooceną. Pamietaj jednak, by nie być w stosunku do siebie zbyt wymagającym, ponieważ nie ma ludzi idealnych. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. Aneta

Witam Pana, proponuję podjęcie psychoterapii indywidualnej i/ lub grupowej. Mógłby Pan podjąć pracę nad zmianą myślenia o sobie, poprawą samooceny i nad tymi problemami, które są dla Pana uciążliwe. Na pierwszych konsultacjach ustaliłby Pan wspólnie z psychoterapeutą cel terapii oraz dowiedziałby się Pan, jak miałaby taka współpraca wyglądać. Warto podjąć taki wysiłek. Pozdrawiam.