W jaki sposób zgubić oponkę z brzucha?

Kobieta 19lat,170cm,55kg.Proszę o wyliczenie cpm i ppm.liczyłam na różnych stronach i wszędzie co innego widzę.różnica nawet 500 kcal-jak zaznaczam ciężki wysiłek fizyczny to cpm wychodzi niższa niż na innej stronie przy zaznaczonym umiarkowanym wysiłku.moja aktywność 6xtyg na rowerze stacjonarnym kilkanaście km lekkie ćwiczenia,twister 10min,dodatkowo 3xtyg skalpel chodakowska,mel b brzuch,skakanka 300razy.nie mogę zgubić opony,obwód brzucha 85.wyglądam na szkielet z brzuchem ciążowym

Szanowna Pani,
Stosując wzór Harrisa-Benedicta, Pani PPM wynosi 1542 kcal, a CPM 2621 kcal (współczynnik aktywności fizycznej PAL - 1,7). Pani obwód brzucha i BMI wg wskazań WHO jeszcze nie wskazują na nadmierną masę ciała.

Jeżeli jednak opisana sytuacja stanowi dla Pani problem, zalecałbym wizytę u dietetyka, który dopasuje żywienie dokładnie do Pani.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań