Wady i zalety diety LCHF

Witam, nie rozumiem jednej kwestii. Na portalach można znaleźć wiele pozytywnych opinii na temat diety LCHF przy redukcji tkanki tłuszczowej. Jednak dietetycy odradzają tę dietę. To jak w konću jest - chudnie się na niej czy nie? Znajomy schudł na niej prawie 10 kg w dwa miesiące.

Witam, porusza Pan 2 różne kwestie, chudniecie w trakcie stosowania tej diety oraz bezpieczne odchudzanie. Jeśli przyjąć, że nie interesuje Pana stan zdrowia, lecz wyłącznie efekt końcowy po stosowaniu groźnej dla zdrowia diety LCHF, to owszem, schudnie Pan. Ja odradzam.

Serdecznie pozdrawiam, w celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Witam, pozytywna opinia dietetyków na temat danej diety nie opiera się jedynie na efektach jakie można uzyskać podczas jej stosowania ale przede wszystkim kierujemy się oceną jakościową i ilościową produktów, które zawiera. W diecie LCHF znacznie ograniczone są węglowodany (zarówno w postaci pełnowartościowych produktów zbożowych jak i cukrów), natomiast w większej ilości są polecane tłuszcze, także te pochodzenia zwierzęcego (masło, tłusty nabiał itp.). Dozwolone są wszystkie gatunki mięs, lecz szczególnie polecane są mięsa tłuste czyli wieprzowina czy baranina. Należy pamiętać, że nadmiar tłuszczu zwierzęcego może prowadzić między innymi do chorób układu krążenia. W diecie LCHF graniczenia dotyczą także niektórych warzyw i owoców co wiąże się z ryzykiem małej różnorodności diety i niedostatecznej podaży wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Pozdrawiam.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, dieta nie jest zdrowa oraz nie jest zbilansowana. Tak, można na niej schudnąć dużo i szybko, ale przy obciążeniu organizmu oraz z ponad 50% ryzykiem wystąpienia efektu jojo. Pozdrawiam, Kamila Ziemann

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, w trakcie stosowania tej diety można zgubić dużo na wadze, ale w większości będzie to tkanka mięśniowa a nie tłuszczowa. Tak więc nie nastąpi proces odtłuszczenia organizmu, a wręcz przeciwnie pomimo spadku wagi tkanka tłuszczowa utrzyma się na tym samym poziomie. Pozdrawiam.