Wahania nastroju u partnera

Witam, Jestem od 4 lat w związku, mój facet zawsze miał problem z cieszeniem się z małych rzeczy. Jednak ostatnio jest między nami tragicznie, moje uczucia są stałe, a on ma okropne wahania nastrojów raz planuje ze mną przyszłość, mieszkanie dziecko, a po tygodniu rozłąki zmienia zdanie i jest nieszczęśliwy, woli ze mną zerwać niż mnie krzywdzic swoimi nastrojami. Jak to twierdzi problem siedzi w jego głowie, a nie we mnie. Jestem dla niego najważniejsza osoba i boi sie ze to sie nie zmieni.
ponad rok temu

Mgr Justyna ĹwierczyĹska

Pisze Pani o tygodniowej rozłące, po której partner pragnie zerwać kontakt z Panią. Nie pisze Pani nic więcej na ten temat, może jednak częste rozstania mają duże znaczenie dla Państwa relacji. Nie każda para jest w stanie funkcjonować na odległość. W naturalny sposób pragniemy cieszyć się czyjąś bliskością, dzielić z drugą osobą codzienne sprawy. Dla jednych tygodniowa rozłąka to nic takiego, dla innych to jednak prawdziwe wyzwanie. Może dla Pani partnera jest to szczególnie trudne, z pewnością warto o tym rozmawiać.

Tak duża labilność emocjonalna wskazuje na celowość rozważenia konsultacji u lekarza specjalisty psychiatry, partner wymaga pomocy być może pełniejszej, niż porada psychologiczna.
Pozdrawiam.