Wahania nastroju u teściowej

Witam, nie wiem jak działąć mamy z mężem wobec mojej teściowej. Co najmniej co 3-4 miesiące ma straszliwą huśtawkę nastroju, obraża się, denerwuje się mówiąc że nam przeszkadza, że jest ubogą krewną.Ostatnio zmieniliśmy obraz na ścianie i zrobiła się burza-bo powinniśmy ją o to zapytać, odebrała to tak że wyrzucamy rzeczy które ona wcześniej kupiła.W ostatni weekend usłyszałam, że to co ja ugotowałam to jest moje jedzenie i ona nie może nawet tego jedzenia podgrzac... porosze o sugestie

Witam serdecznie,
Proszę okazać wyrozumiałość teściowej i postarać się z nią spokojnie porozmawiać. Proszę zapytać, czy może ma jakiś problem, czy potrzebuje pomocy czy po prostu zwykłej rozmowy.
Warto byłoby także od czasu do czasu sprawić, aby teściowa poczuła się komuś potrzebna - zwykłe zapytanie o poradę lub drobną przysługę może pomóc Pani teściowej poczuć lepiej.
Pozdrawiam