Walka o przetrwanie związku

jest ciężko ale gdy to mu mowie to odpowiada mi nie jest łatwiej myślę ze on sam sobie komplikuje nie jedno małżeństwo się rozstaje i są szczęśliwi..ale nic na silę... ja stoję w miejscu i nie wiem co mam zrobić..mam dużo osób z którymi o tym rozmawiam czasami jest lepiej..wczoraj dzwonił nie odebrałam i nadal się nie odzywam nie wiem może moje milczenie da mu do myślenia ze mnie traci..bo już sama nie wiem co mam robić zmęczona jestem..a mam wrażenie ze tylko ja o to walczę..

Żeby uratować coś, co tworzy dwoje ludzi potrzeba tych samych dwojga ludzi, ich motywacji, zaangażowania i pracy. Jeśli tego brakuje najczęściej kończy się cierpieniem i bólem tej bardziej zaangażowanej strony. Warto, żeby wiedziała Pani ile chce czekać i co musiałoby się zdarzyć, żeby uznała Pani, ze na to czekała, że zmiana nastąpiła. Warto tez pamiętać, że rany cięte łatwiej się goja i zostaje mniejsza blizna niż w przypadku ran szarpanych..

Wydaje się, że weszli państwo w jakiś rodzaj gry, w której brakuje szczerości i rozeznania wzajemnych uczuć. Może warto zadać sobie pytanie po co doprowadzać do takiej sytuacji? Co daje Pani tego typu niesatysfakcjonująca relacja, a jest to na tyle silne, że pomimo cierpienia chce Pani o nią walczyć.