Warzywa jako posiłek potreningowy

Czy jako posiłek potreningowy mogę jeść warzywa (np. ugotowane jajko, ogórek, pomidor, cebula, papryka, kiełki, do tego mała kromka razowego pieczywa)? Jestem na redukcji. Pozdrawiam

Nie do końca rozumiem pytanie, gdyż jeżeli spożywa Pani jajko (jako źródło pełnowartościowego białka) oraz pieczywo (jako źródło węglowodanów) to warzywa stanowią tylko dodatek, a nie posiłek sam w sobie. Oczywiście spożycie warzyw jest jak najbardziej zalecane w okresie regeneracji po wysiłku fizycznym, gdyż pozwala przywrócić równowagę elektrolitową organizmu, a także dostarcza przeciwutleniaczy niezbędnych do zniwelowania objawów stresu oksydacyjnego wywołanego samym treningiem. Poleca się spożycie nawet 2 porcji warzyw w okresie potreningowym (gdzie jedna porcja to 100 lub objętość 1 filiżanki).