Wpływ osobnego spania z partnerem na dalsze pożycie seksualne

Witam! Mam problem.Moj partner zarzuca mi ze przeze mnie popsuly sie stosunki czyli brak stosunków,poniewaz osobno śpimy,ja chcialam zeby nam bylo wygodniej. Czy to moze mieć wplyw na dalsze pozycie seksualne? pozdrawiamR.K

Witam. Polecam książkę do poczytania: Gray "Mężczyźni są z Marsa a Kobiety z Wenus". Ze względów zdrowotnych polecane jest spanie w dwóch oddzielnych łóżkach. Odnoszę wrażenie, że Pani partner odizolowanie od wspólnego "łóżka" potraktował jak odizolowanie od seksu. A to są dwa odmienne zagadnienia. Spanie jest czynnością, podczas której organizm regeneruje swoje zasoby. Należy sobie zapewnić odpowiednie do tego warunki, którymi jest spanie w oddzielnych łóżkach i w oddzielnych pokojach. Szczególnie po 50tce. Czasami ludzie błędnie nazywają "spanie" jako czynność odbywania stosunków seksualnych. Akt seksualny może odbywać się w różnych porach dnia i nocy, w rozmaitych miejscach i w rozmaitych pozycjach. Wszystko to zależy od Waszych inwencji i wyobraźni. Realizacja stosunków seksualnych i ich intensywność zależy od Waszych chęci. Jeśli partner ma uczucie odrzucenia, to warto z nim prowadzić rozmowy związane ze zrozumieniem nowej sytuacji. Pozdrawiam

Sugeruję razem iść do łóżka, a po rozmowie bądź miłości pożegnać się czule i rozejść do swoich łózek.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Witam. Bliskość fizyczna ma związek z jakością życia erotycznego. Spanie w osobnych łóżkach może być przez Pani partnera odbierane jako odrzucenie, brak akceptacji dla niego samego i dla jego ciała. Takie dystansowanie się może wpływać na jakość życia erotycznego. Zresztą nie potrzebuje Pani w tej sprawie porady specjalisty, skoro Pani partner mówi o tym wprost. Pozdrawiam