Wybuchowość u 25-letniej osoby

Witam mam problem tego typu od ostatniego czasu jestem nerwowa często wybucham złościa jest to uciążliwe dla mnie bo przez to ranie moich bliskich pomimo tego że robię to nie umyślnie. Czy powinnam się zacząć leczyć u psychologa lub psychiatry. Proszę o odpowiedź z góry dziękuję

Witam,

często powodem drażliwości i zachowań agresywnych może być poddanie silnemu, długotrwałemu stresowi (bezrobocie, zmiana pracy, awans, małżeństwo, rozstanie, itp.). Proszę się zastanowić, czy w Pani życiu zaszły jakieś zmiany, po których nastąpiła wspominana zmiana. Jeśli tak - proszę się zastanowić, w jaki sposób może zmienić Pani wpływ czynnika wywołującego stres, żeby taki już nie był. Czasami samodzielnie nie da się tego zrobić - wtedy przyda się wsparcie psychologa, który pomoże znaleźć dostosowane do Pani potrzeb rozwiązania redukujące stres.
Proszę również zrobić sobie badania endokrynologiczne - wahania gospodarki hormonalnej również doprowadzają do wahania nastroju i mogą objawiać się wybuchamy złości i agresji.

Pierwszy krok to dostrzeżenie problemu. Bardzo dobrze, że Pani to zauważa. Trzymam kciuki za powodzenie w znalezieniu skutecznego rozwiązania!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza